HERO CHALLENGE

DĄBROWA GÓRNICZA

Celem przyświecającym organizacji zawodów HERO Challenge było stworzenie na mapie polskiego motosportu wyzwania dla szerokiej grupy zawodników – od uprawiających Hard Enduro, poprzez pasjonatów Cross Country, do miłośników klasycznego Enduro włącznie.

Już w pierwszym roku (2020) wydarzenie zostało przyjęte z wielkim entuzjazmem, a zróżnicowana trasa wydarzenia wyłoniła najbardziej wszechstronnych zawodników.

W 2021 roku wydarzenie dołączyło do cyklu WESS zyskując tym samym miano Mistrzostw Świata World Enduro Super Series.

Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro – HERO Challenge:

  • 2-dniowe Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro z licznymi atrakcjami dodatkowymi.
  • Wydarzenie, które już w drugim roku organizacji otrzymało możliwość wejścia w cykl Mistrzostw Świata.
  • Profesjonalni zawodnicy oraz amatorzy chcący spróbować swoich sił na tej samej trasie co światowa czołówka.
  • 400 zawodników z kilkunastu krajów.

HERO Challenge to zawody tworzone przez zawodników dla zawodników. Pomysłodawcą i organizatorem jest Tomasz Gagat – właściciel Agencji Sport UP, będącej wyłącznym promotorem Mistrzostw Świata Super Enduro w Polsce, a także organizatorem międzynarodowych zawodów Beskid HERO.

REJESTRACJA

Lokalizacja

Zróżnicowane podłoże (ziemia, kamienie i piach) to ogromne zalety tego miejsca, którego wizytówką jest kolebka sportów motorowych jaka powstała tu w przeciągu ostatnich lat.

Główną bazą zawodów jest tor motocrossowy MXDG, zlokalizowany w Dąbrowie Górniczej. To właśnie tutaj znajdują się jedne z najlepszych torów MX w Polsce, w także świeżo odnowiony i przebudowany, profesjonalny tor do SuperEnduro.

REJESTRACJA

2 DNI EKSTREMALNEJ JAZDY

400 zawodników

REJESTRACJA